AKTUALNOŚCI

Ogólnopolski program SAMORZĄD, KTÓRY WSPIERA MŚP

31 sierpnia 2018

Program jest skierowany do jednostek samorządu terytorialnego szczebla wojewódzkiego, powiatowego i lokalnego.

 

Przedłużenie terminu przesyłania dokumentów do VIII edycji Programu „Samorząd, który wspiera MŚP”

Uprzejmie informujemy, iż w związku z trwającym okresem przedwyborczym i dużym obciążeniem samorządów zadaniami w tym obszarze, a także licznymi głosami ze środowiska o będących w toku pracach nad przygotowaniem dokumentów zgłoszeniowych do Programu, termin przesyłania dokumentów zgłoszeniowych do VIII edycji Programu „Samorząd, który wspiera MŚP” zostaje przedłużony do dnia 24.09.2018r. 


W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z Biurem Programu:

Biuro Programu „SAMORZĄD, KTÓRY WSPIERA MŚP”
Aleksandra Wanat
Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
ul. Opolska 15, 40-084 Katowice
tel. 32/35 111 98, fax 32/ 35 111 80
awanat@rig.katowice.pl

 


Celem programu jest wyłonienie i promocja samorządów, które stwarzają przedsiębiorstwom sektora MŚP dogodne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej oraz w szczególny sposób wspierają rozwój tego sektora. Znalezienie się w gronie Laureatów Programu to nie tylko wzmocnienie wizerunku Urzędu w otoczeniu, ale także potwierdzenie szczególnej dbałości o rozwój sektora MŚP. Otrzymanie tak prestiżowego tytułu z rąk środowisk biznesowych jest wyraźnym sygnałem na to, iż podejmowane działania w zakresie wspierania MŚP są skuteczne i mają charakter trwały.

W latach 2011-2017 odbyło się siedem edycji Programu. W gronie dotychczasowych Laureatów Programu znalazły się m.in. Wrocław, Gliwice, Bydgoszcz, Olesno, Dąbrowa Górnicza, Koszalin, Legnica, Czechowice-Dziedzice, Suwałki, Strzelce Opolskie, Zabrze, Oświęcim, Powiat Pszczyński, Brodnica, Pawłowice i Jasienica.

W tym roku odbywa się już VIII edycja Programu. W wyniku analizy wniosków i ankiet nadesłanych przez uczestników, Kapituła wyłoni Laureatów, którzy otrzymają certyfikat oraz tytuł i logo promocyjne „Samorząd, który wspiera MŚP” z podaniem roku edycji, pełnym prawem jego użytkowania we wszelkich działaniach informacyjnych, promocyjnych i marketingowych.

Przyznanie certyfikatu w jednej z kategorii programu jest równoznaczne z przyznaniem Marszałkowi, Staroście, Prezydentowi, Burmistrzowi lub Wójtowi wyróżnienia i statuetki „Lider, który wspiera MŚP”.
W przypadku zainteresowania udziałem w Programie prosimy o zapoznanie się z dokumentami: „Regulamin Programu „SAMORZĄD, KTÓRY WSPIERA MŚP” oraz „Warunki udziału w Programie „SAMORZĄD, KTÓRY WSPIERA MŚP” oraz przygotowanie i podpisanie: wniosku, ankiety oraz oświadczenia i klauzuli informacyjnej dla osoby do kontaktu w sprawie Programu wg dostępnych wzorów, stanowiących załączniki nr 1, 2 i 3 do Regulaminu Programu.

Dokumenty do pobrania znajdują się TUTAJ

Termin przesyłania dokumentów zgłoszeniowych do VIII edycji Programu upływa dnia 15 września 2018 roku. Samorządy, które prześlą dokumenty do 31 sierpnia 2018 roku, zostaną zwolnione z opłaty rejestracyjno-weryfikacyjnej!

Uroczyste wręczenie certyfikatów w programie „SAMORZĄD, KTÓRY WSPIERA MŚP” odbędzie się w podczas VIII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Szczegółowych informacji w zakresie Programu udziela Biuro Programu:

Biuro Programu „SAMORZĄD, KTÓRY WSPIERA MŚP”

Aleksandra Wanat

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

ul. Opolska 15, 40-084 Katowice

tel. 32/35 111 98, fax 32/ 35 111 80

awanat@rig.katowice.pl

Bądź na bieżąco
Pobierz naszą aplikację mobilną i bądź na bieżąco